Головна
Блог
Через скільки років списується борг по кредиту в Україні?

Через скільки років списується борг по кредиту в Україні?

Зображення: Через скільки років списується борг по кредиту в Україні?

Багато людей справляються з погашенням кредиту, але є й ті, для кого займ стає тягарем. Звільнення з роботи, проблеми зі здоров'ям - все це призводить до того, що з часом людина втрачає свою платоспроможність. У таких випадках залишається сподіватися тільки на списання позики. Але через скільки років списується борг по кредиту в Україні? Давайте розберемося в цьому разом.

Термін давності щодо невиплачених кредитів в Україні

Питання про те, через скільки років списується борг по кредиту в Україні, хвилює багатьох позичальників. Щоб дізнатися про це, слід звернутися до законодавства.

Загальний термін давності щодо невиплачених кредитах в Україні складає рівно 3 роки. На практиці це означає, що у банку є 36 місяців, щоб подати позов до суду і вимагати від позичальника суму заборгованості в повному її обсязі.

Якщо термін давності щодо невиплачених кредитів в Україні закінчився, банк втрачає можливість вимагати борг у позичальника, а сам клієнт банку може відмовитися від повернення кредиту. У таких випадках займ отримує статус «безнадійного».

Що буде якщо не платити кредит 3 роки?

Кількість «безнадійних» кредитів за останні роки помітно зросла. Більш того, дуже великий обсяг таких позик призводить до того, що банк стає банкрутом. Взяти, хоча б, гучну історію з Дельта Банком, який «впав» якраз через «безнадійні» кредити.

Щоб не допустити подібного, багато банків намагаються якомога ретельніше підходити до вибору позичальників і перестраховувати себе.

Нас же цікавить, що буде, якщо не платити кредит 3 роки? Спочатку банк спробує відшукати «проблемного» позичальника, спокійно обговорити ситуацію і постаратися вирішити питання мирним шляхом.

У таких випадках радимо: якщо ситуація «не плачу кредит 3 роки» Вам знайома, ні в якому разі не намагайтеся сховатися від банку. Намагайтеся підтримувати контакт з кредитором, відповідайте на телефонні дзвінки, ведіть переговори, робіть все, що від Вас потрібно.

Відповідаючи на питання: «Що буде, якщо не платити кредит 3 роки?», також потрібно відзначити: банк має повне право направляти позичальникові смс і навіть виїжджати для інформування про простроченнях по кредиту.

Іноді в спробах стягнути необхідну суму банки переходять всі дозволені межі. Що не можна робити кредитору, якщо 3 роки не платить кредит? До неправомірних дій належать:

 • перехід на особистості;
 • незаконні погрози;
 • шантаж осіб, які виступали поручителями;
 • виїзд до позичальника на дім і спроби відібрати майно;
 • нарахування штрафів і пені, не передбаченої кредитним договором.

Пам'ятайте про свої права і особливості взаємин з банками. Це дозволить Вам уникнути поширених проблем.

Що буде, якщо не платити кредит ПриватБанку?

Так як Приватбанк є найбільшим кредитором в Києві і має безліч важелів впливу на своїх клієнтів, постає резонне питання: «Що буде, якщо не платити кредит ПриватБанку?».

Перед зверненням до суду ПриватБанк спробує врегулювати ситуацію без залучення сторонніх осіб. Для цього він має право:

 • вимагати штраф і пеню, якщо остання передбачена в кредитному договорі;
 • заборонити позичальнику виїзд за межі України. При цьому дані боржника потрапляють в окремий реєстр, який передається прикордонній службі;
 • внести в кредитну історію клієнта позначки про його неблагонадійності.

Якщо ж справа доходить до суду, події найчастіше розвиваються таким чином. У більшості випадків судді приймають рішення на користь банку, а позичальникові доводиться повертати гроші в повному обсязі.

Кредит в UniGroup - кращий спосіб уникнути проблем

Якщо Ви хочете отримати дійсно вигідний кредит, який не стане для Вас проблемою і не призведе до зниження рівня життя, оформите заставний займ в компанії UniGroup. Ми пропонуємо кредити на найвигідніших умовах в Києві:

 • мінімальна фіксована ставка - всього 1,5% на місяць;
 • значна сума позики в будь-якій валюті - від 30 000 до 50 000 000 грн .;
 • оформлення позики без довідки про доходи;
 • кредитна історія клієнта не має ніякого значення;
 • найбільший відсоток схвалень в Україні;
 • термін дії кредиту - до 10 років;
 • висока швидкість прийняття рішень - не більше 10 хвилин.

Ми працюємо не тільки в Києві, а й в інших містах: Івано-Франківську, Житомирі, Львові, Черкасах, Чернігові, Чернівцях, Полтаві, Дніпрі, Сумах, Одесі та Харкові.

Ці та інші переваги роблять компанію UniGroup надійним фінансовим партнером тисяч українців.

Матеріал підготувала:
UniGroup

Поширені запитання про Через скільки років списується борг по кредиту в Україні?

Ви можете наполягти на незаконність нарахування неустойки. У таких випадках юристи радять визнати законними тільки тіло кредиту і відсотки.

Судові розгляди далеко не завжди вигідні банку. Більшість кредиторів звертаються до суду тільки в крайніх випадках, якщо по-іншому стягнути гроші не виходить.

У такому випадку потрібно негайно звернутися до юриста. Ви в праві вимагати визнання дії кредитора незаконними і подати на нього до суду.

Оформити найбільш вигідний позику Ви зможете в компанії UniGroup. Ми не вводимо штрафних санкцій проти клієнтів. Наші співробітники готові йти назустріч позичальникам і регулювати будь-яке питання мирним шляхом.


Контакти