Головна
Блог
Чи має право кредитор продати борг колекторам

Чи має право кредитор продати борг колекторам

Зображення: Чи має право кредитор продати борг колекторам

Продаж боргу колекторам - процедура, до якої часто вдаються банки в разі невиконання позичальником зобов'язань за кредитним договором. У разі декількох прострочень по обов'язкових платежах позичальник може потрапити не тільки в боргову яму. Але і опинитися під агресивним пресингом колекторів, яких в народі звуть просто викидайлами.

Діяльність колекторських організацій на даний момент не врегульована законодавством України і часто виходить за рамки правового поля. Людина, що опинився в стосунках з колекторами, відчуває себе незахищеною. Чи може банк продати борг колекторам і наскільки це законно? - Розглянемо в даній статті.

Хочемо звернути Вашу увагу, що компанія "UniGroup" не перепродає кредитні договори третім особам. Всі спірні ситуації вирішуються виключно в правовому полі.

В яких випадках відбувається продаж боргу колекторам

Банки звертаються до колекторських організацій практично в кожному випадку, якщо позичальник перестає виконувати свої зобов'язання. Слід звернути увагу на цей факт ще на етапі підготовки до споживчого кредиту або позики.

Що потрібно зробити перед тим, як взяти кредит в банку:

 • Реально оцінити свої можливості;
 • Вивчити всі нюанси банківського кредитування, там можуть бути приховані нюанси;
 • Звернути увагу на можливість зміни відсоткової ставки після підписання договору.

На даний момент в Україні кредиторами виступають не тільки банки. Існують надійні фінансові компанії, які видають гроші на спрощених і більш вигідних для позичальника умовах. Одна з таких можливостей - кредит під заставу нерухомості від компанії «UniGroup».

Фінансова організація віддає перевагу самостійному врегулюванню всіх питань зі своїми клієнтами, в цьому відношенні займ в «UniGroup» набагато простіший не тільки з фінансової, а й з моральної сторони.

Банки теж намагаються врегулювати ситуацію самостійно за допомогою дзвінків і роз'яснень, але ці дії припиняються в досить короткий термін. Наступний крок з боку структури - рішення продати борг колекторам для примусового стягнення.

За скільки і через який час банки продають борги колекторам

Продаж боргів колекторському агентству вигідний для банків з багатьох причин. Як правило, це найбільш рентабельне рішення, так як прострочені кредити вважаються збитками для структури. Та й періодичне розчищення балансу необхідне для потрібних показників рейтингу. Якщо банк продав борг колекторам - він автоматично позбавив себе від зайвого клопоту і розглядів.

Багатьох цікавить інформація, за скільки банки продають борги колекторам. Всі кредитні борги формуються по кейсам і виставляються на продаж. Колектори купують їх за вигідною для себе вартістю. Не варто вважати, що якщо агентство купує борг за низькою вартістю, з фірмою можна буде домовитися закрити його подешевше. У кожної колекторської організації є своя стратегія і найчастіше, боржник зіткнеться з потужним моральним пресингом і агресією.

Також актуально знати, через який час банк продає борг колекторам. Терміни для продажу в середньому займають три місяці. Якщо за цей час позичальник ігнорує платежі і не комунікує зі структурою - про передачу боргу він дізнається вже по факту.

Чи може банк продати борг колекторам суду, якщо є судове рішення?

Багатьох цікавить питання, чи може банк продати борг колекторам і наскільки це законно. Насправді така діяльність ніде не прописана і не забороняється, тому попит з фінансової установи буде мінімальним. Як правило, позичальник не звертає уваги на те, що в договорі міститься інформація про можливості отримання заборгованості за допомогою третіх осіб. Боржник дізнається про те, що банк продав борг колекторам вже після продажу.

Випадки, коли банк може продати борг колекторам при наявності судового рішення, теж нерідкі. І хоч з юридичного боку співробітники колекторського агентства не мають права на агресивні і вимогливі дії, за фактом позичальник потрапляє в небезпечну ситуацію з регулярним психологічним впливом з боку нового кредитора.

Мета колекторів - отримати максимальну компенсацію і суму і пеню. Вони будуть домагатися цього будь-якими способами. На розумне співробітництво сподіватися не варто.

Для банків послуги колекторів - можливість компенсувати збитки і звільнити себе від самостійного витратного за часом процесу повернення заборгованостей і судових розглядів.

Як бути, якщо борг по квартплаті продали колекторам

Спілкування з колекторами непередбачуване. Як правило, фахівці такого роду не церемоняться з клієнтами і не дотримуються ніяких етичних норм.

Позичальник піддається пресингу за допомогою:

 • Цілодобових дзвінків;
 • Загроз;
 • Дзвінків знайомим і родичам;
 • Залякуванням.

Колекторським фірмам продають не тільки борги за простроченими кредитами. Часто зустрічаються різні ситуації пов'язані з продажем заборгованості:

 • банк продав борг колекторам після суду;
 • банк продав борг колекторам до суду;
 • МФО продали борг колекторам;
 • борг по квартплаті продали колекторам.

Як вчинити в подібних ситуаціях, якщо вони здаються безвихідними? - Вихід насправді є, навіть якщо відбувся продаж боргу колекторам після судового рішення. Заборгованість можна рефінансувати на вигідних умовах за допомогою нового кредиту від компанії «UniGroup».

Головна особливість послуг від «UniGroup» - можливість кредитування клієнтів з негативною кредитною історією. Угода оформляється під заставу нерухомості в найкоротші терміни. Гроші видаються відразу після підписання договору.

Переваги кредиту під заставу нерухомості:

 • Низька відсоткова ставка - 1,5% на місяць;
 • Мінімальний пакет документів;
 • Можливість користуватися заставним майном;
 • Зручна система виплат.

Компанія «UniGroup» має багаторічний досвід в сфері кредитування і працює в багатьох містах України - Києві, Одесі, Полтаві, Житомирі, Івано-Франківську, Дніпрі, Харкові, Сумах, Чернівцях, Черкасах, Чернігові. Сучасні методи роботи повністю змінюють шаблонне відношення до кредитів. У боржників є можливість вирішити свої проблеми і виплатити заборгованість частинами без пресингу і тиску.

Матеріал підготувала:
UniGroup

Поширені запитання про Чи має право кредитор продати борг колекторам

За допомогою позики від компанії «UniGroup» можна рефінансувати будь-який кредит, незалежно від того, в якому банку він був взятий або якій колекторській фірмі був проданий. На можливість отримання грошей ця інформація не впливає.

У вигляді застави може бути нерухомість, яка має достатню ринкову цінність. Від цінності залежить підсумкова сума, яку можна взяти в позику. Житлова нерухомість більш пріоритетна в цьому відношенні.

Компанія «UniGroup» не вимагає для оформлення кредиту під заставу нерухомості ніяких довідок про доходи та підтвердження офіційного працевлаштування. Досить надати паспорт, документи, що підтверджують власність та ідентифікаційний код.

Компанія «UniGroup» видає позики на термін від 1 місяця до 10 років. У кожному конкретному випадку він залежить від умов кредитного договору, суми і індивідуальних нюансів угоди.


Контакти