Головна
Блог
Як перевірити і підвищити свій кредитний рейтинг

Як перевірити і підвищити свій кредитний рейтинг

Зображення: Як перевірити і підвищити свій кредитний рейтинг

При оформленні кредиту в банку, найбільш важливими факторами, на які звертають увагу співробітники установи, є кредитна історія і кредитний рейтинг. Найбільшу кількість відмов по кредитам клієнти отримують через негативний кредитний рейтинг. Приватна кредитна компанія «UniGroup» видає кредити, не покладаючись на кредитну історію і рейтинг позичальника, адже ми розуміємо, що людський фактор може зіграти негативну роль у формуванні даних про попередні позики. Проте, в даній статті ми хотіли б розповісти - як швидко дізнатися особистий кредитний рейтинг, щоб оцінити свої шанси на отримання кредиту в банках України, а також - як змінити свій кредитний рейтинг в кращу сторону. Розглянемо кілька варіантів перевірки.

Основні поняття кредитної сфери

Щоб розібратися, як можна позитивно впливати на свій кредитний рейтинг, варто апелювати кількома основними поняттями:

 • Кредитна історія - це детальна інформація про попередні і поточні кредити, швидкість їх погашення, заборгованості, несплату, шахрайські дії, що зберігається в Українському бюро кредитних історій (УБКІ). Дана структура отримує всі дані від банків, приватних кредиторів, лізингових компаній та інших фінансових організацій.
 • Кредитний рейтинг - це так званий показник «фінансового здоров'я» фізичної або юридичної особи. Він відображає як загальну кредитоспроможність, так і потенціал виконання певних зобов'язань позичальника перед кредитором. Кредитний рейтинг також формується виходячи з кредитної історії, поточного фінансового благополуччя, соціального статусу і десятка інших факторів, шляхом складних математичних обчислень. Кредитний рейтинг - це динамічний показник, який також зберігається в УБКІ.

Як перевірити кредитний рейтинг?

Дізнатися свій кредитний рейтинг можна на офіційному сайті УБКІ. Перейшовши на сайт, ви потрапляєте на сторінку найбільшої бази кредитних рейтингів України. Для отримання інформації, вам необхідно пройти швидку реєстрацію на сайті. Далі натисніть на кнопку «Отримати» у верхній частині екрану. Вартість послуги - 50 грн. Ви можете здійснити оплату за допомогою «Приват24».

Після оплати виберіть період за який необхідно здійснити оцінку кредитного рейтингу. Сайт сформує всі звіти моментально:

 • Загальна кількість кредитів;
 • Відкриті кредити;
 • Закриті кредити;
 • Прострочення за останні 12 місяців;
 • Максимальна поточна заборгованість.

Значення кредитного рейтингу вказується в балах від 0 до 700:

 • 0-250 балів - дуже низький рейтинг;
 • 251-350 балів - низький рейтинг;
 • 351-450 балів - середній рейтинг;
 • 451-550 балів - високий рейтинг;
 • 551-700 балів - дуже високий рейтинг.

Цей спосіб дуже зручний, оскільки дозволяє оцінити шанс отримання кредиту в банку в даний момент швидко і без особливих витрат. Також безпосередньо під графою кредитного рейтингу сайт вказує негативні і позитивні фактори, що впливають на кредитний рейтинг. З недавніх пір УБКІ пропонує ще більш швидкий спосіб дізнатися кредитний рейтинг - при реєстрації ви можете підписатися на «Viber» або «Telegram» чат-бота організації. Далі перейти в розділ "кредити рейтинг" і інтуїтивно, за допомогою підказок бота, здійснити необхідні дії.

Як підвищити кредитний рейтинг?

Щоб підвищити кредитний рейтинг слід дотримуватися кількох простих правил:

 • Завжди вчасно погашайте заборгованості по кредиту;
 • Не беріть відразу кілька кредитів;
 • Активно користуйтеся кредитною карткою банку і швидко погашайте всі борги;
 • Не просіть відстрочку по виплатах у банку, це призведе до подальшого зниження рейтингу;
 • Якщо у вас є негативні фактори, пов'язані з кредитами в минулому, слід почекати з оформленням нового договору.

На сьогоднішній день крім офіційного сайту УБКІ безліч організацій пропонують дізнатися кредитну історію або кредитний рейтинг. Деякі з них працюють сумлінно, інші є шахраями. Компанія «UniGroup» пропонує вам взяти кредит під заставу нерухомості або автомобіля з будь-якою, навіть негативною кредитною історією і низьким кредитним рейтингом. Відсоткова ставка в нашій компанії від 1,5% на місяць. Залишайте заявку на сайті, і вже через кілька хвилин ми приймемо рішення про видачу кредиту на вашу користь.

Матеріал підготувала:
UniGroup

Контакти